Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
120 postów 9 komentarzy

Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale

ONR Podhale - Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale powstało w październiku 2004 r. Od 2005 roku, jako Stowarzyszenie regionalne, zachowując swoją prawną podmiotowość i niezależne władze jest partnerską organizacją ogólnopolskiego ONR.

ONR Podhale w delegacji Ruchu Narodowego na XIII Festiwalu Magyar Sziget.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W pierwszej połowie lipca (3 -7). tego roku odbył się XIII już festiwal Magyar Sziget na Węgrzech. Jest to największa organizowana w Europie impreza środowisk nacjonalistycznych.

  Na festiwal udała się z Polski delegacja Ruchu Narodowego w skład, której weszli działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Kobiet Dla Narodu, Obozu Narodowo Radykalnego Podhale, stowarzyszenia na rzecz kultury i tradycji Niklot oraz sympatycy. 

Już na samych ulotkach z programem festiwalu można było dostrzec wielkie przywiązanie Węgrów do sojuszu środkowo-europejskiego trzech państw: Polski, Węgier i Chorwacji.

Dużym wydarzeniem tegorocznego festiwalu był koncert węgierskiego zespołu grającego muzykę tożsamościową Kárpátia, w którego piosenkach bardzo często możemy dostrzec nostalgię za Wielkimi Węgrami, oraz sentyment do utraconych na mocy Traktatu w Trianon ziem.
Prócz Kárpátii zagrały takie zespoły jak Oi-Kor, Radical Hungary, Palmetta, historica, oraz inne. 

Same koncerty nie były jedynymi wydarzeniami na festiwalu. Miały miejsce także: pokazy walk MMA, pokaz rekonstrukcji historycznej. Uczestnicy imprezy mieli możliwość sprawdzenia się w strzelaniu z łuku, jeździe konno. W te upalne dni można było także ochłodzić się w basenie dostępnym dla wszystkich gości. 

Polscy narodowcy mieli okazję zwiedzić Budapeszt także pod kątem miejsc walk z rewolucji z 2006 roku, kiedy to przeciwko rządowi skorumpowanych socjalistów na ulice wyszły tysiące ludzi.
Działacze RN nawiązali na miejscu wiele przyjaźni z nacjonalistami z innych krajów w tym liderem węgierskiego Jobbiku Voną Gáborem i działaczami szwedzkiego Nordisk Ungdom, oraz odświeżyli już powstałe na poprzednich edycjach festiwalu kontakty.

W ramach solidarności z protestami w Polsce przeciwko organizacji 90-tych urodzin czerwonego zbrodniarza Jaruzelskiego 6 lipca pod ambasadą Polski w Budapeszcie liderka KDN Maria Piasecka-Łopuszańska wygłosiła mowę do zgromadzonych węgierskich sympatyków i przyjezdnych Polaków. Późnym wieczorem powiewająca obok polskiej flaga symbolizująca brukselską okupację została ściągnięta przez anonimowe osoby, które dostały się na teren ambasady. Co opisały potem węgierskie media, oraz portal narodowcy.net

6 lipca miała także w Budapeszcie miejsce parada dewiantów. Centrum miasta zostało zablokowane i wydawałoby się, że żaden przeciwnik sodomii nie przedrze się przez kordony policji. Parada zgromadziło nie więcej niż tysiąc osób na dodatek ze względów bezpieczeństwa została tak mocno odcięta, że wydźwięk tej farsy nie mógł się przebić do zwykłych szarych ludzi. Policja dosłownie odcięła paradę od wszelkich osób postronnych. Osoby mieszkające na terenie parady nie mogły się dostać do swoich mieszkań, ani osoby przebywające w mieszkaniach nie mogły z nich wyjść, ze względów "bezpieczeństwa" jak twierdzi policja węgierska. Mimo tych wszystkich blokad grupa Polaków bez przeszkód znalazła się w samym środku parady natychmiast zaatakowana słownie przez przedstawicieli "tolerancji", padały słowa z ust niemieckich pederastów "polnische fashist!", oraz ostrzejsze epitety. Było oczywiste, że policja wpuściła Polaków szukających polskiej ambasady, by pozwolić na atak nacjonalistów na agresywnych sodomitów, jednakże Polacy nie dali się sprowokować i przeszli dalej mijając tzw. "przedstawicieli różnorodności i tolerancji". A teraz zadajmy sobie pytanie, czy możliwe byłoby dla takich pederastów spokojne przejście przez protest organizowany przez jobbik, czy w Polsce Marsz Niepodległości? Odpowiedź oczywista 


Podsumowując wyjazd na Węgry był bardzo udany i owocny dla polskiej delegacji. Mimo, że zaobserwowano pewien spadek uczestników festiwalu, polscy działacze bawili się na miejscu znakomicie i prawdopodobnie spotkamy się tam za rok. 

WD

Biuro Informacyjne ONR -Podhale

galeria zdjęć: www.facebook.com/media/set/

źródło: onrpodhale.pl/
www.facebook.com/onrPodhale

KOMENTARZE

 • Lubię Węgrów
  Karpatia to świetny zespół. Csillagsólyom jeszcze lepszy, szkoda, że tym razem nie grał. W ogóle węgierski rock tożsamościowy to zjawisko muzyczne godne osobnego wpisu, a nawet poważniejszego opracowania. Żałuję, że mnie tam nie było.
 • @
  Mimo wszystko słowo "nacjonalizm" źle sie kojarzy także w Polsce.Zdaje sobie sprawę,że są różne jego odcienie,ale...
  Zbyt wiele wycierpieliśmy od nacjonalistów ukraińskich...
  NOP spotyka się z tymi pogrobowcami OUN-UPA ze Swobody,którzy wysuwają roszczenia terytorialne wobec nas (19 powiatów)...
  Pozostańmy przy nazwie "narodowcy" - to piękna polska tradycja, jedyna na świecie...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY