Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
120 postów 9 komentarzy

Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale

ONR Podhale - Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale powstało w październiku 2004 r. Od 2005 roku, jako Stowarzyszenie regionalne, zachowując swoją prawną podmiotowość i niezależne władze jest partnerską organizacją ogólnopolskiego ONR.

Sprawiedliwość dla Węgier – Rocznica traktatu w Trianon

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ubiegły weekend miały miejsce zorganizowane przez ONR Podhale obchody traktatu w Trianon. Zbrodniczy traktat podpisany 4 czerwca 1920 roku odebrał Węgrom 2/3 ich terytorium oraz pozostawił 3,5 miliona Węgrów poza swoją ojczyzną.

 Aby wyrazić naszą solidarność z bratnim narodem Węgierskim w rocznice jego tragedii zostały zorganizowane obchody w których udział wzięli nasi koledzy i koleżanki z Małopolskiej Brygady ONR, Narodowej Dębicy, Małopolskich Patriotów, Narodowego Rzeszowa, MW Nowy Sącz oraz nasi Węgierscy przyjaciele z HVIM. Swoja obecnością zaszczycił nas również pan kierownik główny ONR Aleksander Krejckant wraz z zastępcą.

Na miejscu zbiorki pod zamkiem w Niedzicy czekali na nas licznie policjanci, którzy po krótkiej rozmowie pozwolili nam udać się na zwiedzanie zamku co też z zadowoleniem uczyniliśmy. 

Po wspólnym zwiedzaniu starego Węgierskiego zamku udaliśmy się w policyjnej asyście na cmentarz ostatnich Węgierskich gospodarzy tej ziemi gdzie zapalono znicze oraz miały miejsce okolicznościowe przemówienia przedstawiciela ONR Podhale oraz lidera Węgierskich nacjonalistów z Słowacji. Po przemówieniach odpalono race i wznoszono okrzyki ku chwale Polski i Węgier. 

Następnie pod czujnym okiem policji udaliśmy się na przełom Białki w Nowej Białej – dawną granice pomiędzy Królestwem Polski i Węgier. Po spacerze w pięknej okolicy udaliśmy się na cmentarz w Waksmundzie gdzie spoczywają podkomendni Majora Józefa Kurasia Ognia. Po chwili modlitwy i zadumy udaliśmy się do Nowego Targu na miejsce naszej integracji która trwała do późnych godzin rannych. 

Rano wyspani i wypoczęcie rozstajemy się w jak najlepszych humorach. 

Specjalne podziękowania dla naszych węgierskich braci za obecność oraz dla pięknej pani przewodnik z zamku za wyrozumiałość i cierpliwość.galeria zdjęć dzięk Mateuszowi Głodkowi :
www.facebook.com/photo.phprelacja ze zdjęciami w węgierskich mediach:

Vármegyések kalandjai a lengyel-magyar határon

www.deres.tv/20140610/varmegyesek-kalandjai-lengyel-magyar-hataronźródło: 
onrpodhale.pl/
www.facebook.com/onrPodhale  
KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY