Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
120 postów 9 komentarzy

Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale

ONR Podhale - Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale powstało w październiku 2004 r. Od 2005 roku, jako Stowarzyszenie regionalne, zachowując swoją prawną podmiotowość i niezależne władze jest partnerską organizacją ogólnopolskiego ONR.

Precz z komunistyczną symboliką na Krupówkach !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu 5 lutego działacze Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale przeprowadzili akcję "Precz z komunistyczną symboliką na Krupówkach".

  Narodowcy odwiedzili sklepy na tej słynnej ulicy, w których w sprzedaży znajdują się przedmioty jawnie promujące zbrodniczy system komunistyczny, takie jak naszywki, wpinki i torby z symbolem sierpa i młota, oraz postacią komunistycznego zbrodniarza Che Guevary. Działacze chcieli w ten sposób kategorycznie zaprotestować, by w takim miejscu, będącym jednym z symboli Zakopanego sprzedawano tego typu gadżety. 

Pod każdym sklepem działacze rozstawiali baner z napisem "Precz z komuną!", oraz przekreślonym znakiem sierpa i młota i rozdawali ulotki informujące na temat akcji, oraz trendu, który ma miejsce. Na ulotkach można było także przeczytać wezwanie do Podhalan i turystów, by zwracali uwagę na tego typu przedmioty w sklepach. Koordynator akcji przekazywał osobiście kierownikowi sklepu, bądź sklepikarzom pismo do wiadomości pracujących tam osób, oraz właściciela: 
"W imieniu Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny- Podhale domagamy się usunięcia ze sprzedaży w Państwa sklepie przedmiotów jawnie promujących symbole totalitarne. W tym przypadku systemu komunistycznego. Komuniści są odpowiedzialni za śmierć ponad stu milionów ludzkich istnień, czyli kilkukrotnie więcej niż ofiar hitlerowskich Niemiec.Dostępne w Państwa sklepie naszywki i wpinki z sierpem i młotem, oraz Che Geuvarą w sposób oczywisty łamią polskie prawo (..)"
W piśmie zawarte było też ostrzeżenie, że w przypadku zignorowania protestu i pozostawienia na półkach komunistycznych gadżetów po okresie trzech dni zostaną przez Stowarzyszenie podjęte kroki prawne przeciwko osobom odpowiedzialnym za ten proceder.
W największym sklepie turystycznym znajdującym się na dole Krupówek kierownik sklepu uparcie bronił sprzedaży tychże przedmiotów, jasno dał do zrozumienia, że sklep kieruje się wyłacznie zyskiem i nie przejmuje się głosem osób wrażliszych, oraz świadomych komunistycznego terroru. W pewnym momencie w czasie wymiany zdań porównał sprzedaż podobizn z Che Guevarą do niemieckiego chleba, bo "przecież nikt nie każe nikomu tego kupować". Sklepikarze niewrażliwi na protest, jednak wrażliwi na baner, który najwyraźniej płoszył klientów zdecydowali się zawiadomić ochronę. No tak, wyłącznie chodzi o zysk. 
Klientom rozdano ulotki i ruszono w górę krupówek do kolejnych sklepów. W kolejnych sklepach protest przebiegł łagodniej, jedna ze sprzedawczyń stwierdziła, że bardzo nas popiera i sama jest antykomunistką. Ulotki, oraz sama akcja spotkały się z dużym zainteresowaniem przechodniów, w kilku przypadkach ludzie zatrzymywali się, by z nami porozmawiać, otwarcie też mówili, że popierają naszą akcję.
W ten sposób działacze ONR-Podhale chcieli nie tylko zaprostestować przeciwko symbolice komunistycznej dostępnej wśród góralskich pamiątek, ale także uświadomić społeczeństwu ten problem i fakt, że należy zwracać uwagę na to co nas otacza.
O tym, czy sklepikarze usunęli te przedmioty ze sprzedaży i, czy będą konieczne kroki prawne będziemy informować.

Walka trwa!

źródło: onrpodhale.pl/
www.facebook.com/onrPodhale

KOMENTARZE

 • Narodowcy w d..ie mają naród,
  i to, że ludzie mrą z głodu i chorób,

  całą parę wpuścili w walkę z jakimiś błyskotkami bez znaczenia.

  Naród jest zgubiony, jeśli ma takich narodowców.
 • --- a gwiazdy Dawida to nie szukali ? a do zdrajców ! poszli się modlić ?
  http://watykanowinie.wordpress.com/category/na-stronie/
 • @ninanonimowa 19:57:49
  http://bialczynski.wordpress.com/category/slowianie/
 • @night rat 20:35:55
  Ciekawe, że wspominasz. Na rzeczonych Krupówkach jest sklep w którym sprzedają koszulki z wermachtem podczas akcji. Mało mnie już dziwi, jednak to zdziwiło.
  Albo ONR przegapił, albo nie uznał za istotne nadmienić w prasówce, albo uważa że te koszulki są cool.
 • @Torin 22:24:39
  Dobrze, że ci kupcy gdzieś nie zadekowali gwiazdy z sierpem, albo gwiazdy Dawida, bo dopiero by pan miał o czym POPISać. :))))))
 • @night rat 10:24:18
  Ten night rat, to nocny szczur? W sumie dobry sobie pan nick wybrał, pasuje do pana.
 • @interesariusz z PL 19:30:31
  Komuniści to dopiero walczą walczyli z głodem i biedą, dlatego tam gdzie się pojawiają albo pojawiali nędza i głód to coś zupełnie normalnego, a ludzie z tego powodu umierali milionami, no oprócz tych co byli w komitecie centralnym i w partii albo w UB i SB.

  Natomiast dzisiejsi polscy komuniści, zamiast walczyć o prawa robotników i chłopów albo o prawa zwykłych ludzi, zajęli się propagowaniem zboczeń, dewiacji i walką z Kościołem katolickim. A i Che to nadal ich idol, oni mają takich właśnie idoli pospolitych morderców, ludobójców i bandytów oraz złodziei, którzy innym ludziom własnoręcznie strzelali w tył głowy, tylko za to, że ci umieli czytać.

  Nasi rodzimi komuniści obecnie nie cierpią na głód i niedostatek, wręcz przeciwnie należą do najbogatszych ludzi w Polsce, jednak nadal udają, że walczą z nierównościami społecznymi, biedą, głodem i z burżujami, którymi tak naprawdę są sami oni.

  Palikot ostatnio nawet powiedział, że faszyści w Polsce zaganiają jego i jego ludzi do gett. To taki żart, może jakiś debil da się na to nabrać. :))))) Jeden z najbogatszych ludzi w Polsce jest zaganiany do gett. :))))))) Poseł, polityk, który wynajmuje bandy od Tarasa, aby ci bezcześcili Krzyż Święty i to w miejscu publicznym zupełnie bezkarnie, dla tych co to czynili i bez kary dla tych co to finansowali i inicjowali. Wicie rozumicie, oni są zaganiani do gett. :))))))

  http://www.youtube.com/watch?v=IzKybbevuqo

  Autorytety dla pana to są Palikot i ten co chodzi w czerwonej koszuli Ikonowicz, który łazi na lewackie i anarchistyczne pikiety i demonstracje bić polskich faszystów, ten to dopiero walczy z niesprawiedliwością, biedą i głodem, a w tym samym czasie jego siostra robi karierę i jest medialną gwiazdą TVN-u, Ikonowicz jednak, ma właściwe pochodzenie i siostrę, która chyba nie cierpi na głód, i być może z tego powodu jemu można więcej?

  Czy ona to też burżujka, czy ta akurat jest nie do ruszenia?

  ps

  I te komentarze pisiaków patriotów, którzy za kilka dolców sprzedali, by żydkom i syjonistom z Izraela i Ameryki nie tylko całą Polskę, ale i swoją własną rodzinę.

  No bo jak to zaszkodzi Ruskim, to czemu nie? Nie ważne, że Polsce to zaszkodzi jeszcze bardziej. Ot polski pisiacki patriotyzm, dla którego Reagan i Kukliński to polscy patrioci i nasi polscy bohaterowie narodowi...

  Panowie, swastyka to nie jest tylko symbol nazistów, nie mylić z FASZYSTAMI głupole. Polak, który nazwał się z angielska i drugi jakiś Torin, parodia...

  Jak Polak Góral ma walczyć ze swastyką, jeżeli ta swastyka to jeden z symboli Polaków używany przez PODHALAŃCZYKÓW, która nam Polakom została zawłaszczona a potem ukradziona przez niemieckich narodowych socjalistów, inaczej nazistów, a nie faszystów.

  pps

  Koledzy z Podhala, proszę nie przejmować się komentarzami komunistów i zajadłych lewackich antyklerykałów oraz pisiackiego elektoratu.
 • @Paweł Tonderski 10:50:05
  Najpierw ukradziona a potem zawłaszczona, powinno być. :)*
 • @Torin 22:24:39
  Ciekawe, że Torin macie pretensje do ONR-u o to, że ktoś w Zakopanem wydał pozwolenia na otworzenie takiego sklepu i nadal na to pozwala, nie macie pretensji do samorządu terytorialnego? Kto tam w tym samorządzie terytorialnym zasiada, czy nie kilku pisiaków, eseldowców, peeselowcy i peowcy, czy sami peowcy i pisowcy?
 • @Paweł Tonderski 11:12:37
  Chodząca parodio, nie ma znaczenia, które z symboli obcych totalitaryzmów wykorzystuje się komercyjnie w handlu. Taki relatywizm, jest znamienny dla ludzi o ciasnych umysłach, oraz próbujących ukryć jakąś niewygodną prawdę.
  Mam tu na myśli Ciebie, nie ONR. ONRowi tylko doniosłem, że jest mi wiadome o jednym sklepie, w którym znajdują się tekstylia z nadrukami wermachtu w dumnych pozach. Mianowicie bombowce z epoki w locie z otwartymi lukami i hakenkrojcem i w podobnej stylistyce nacierający tygrys z wyeksponowanym niemieckim znakiem rozpoznawczym, oraz inne.
  Nie widziałem tam koszulek z nacierającym KW, ani nurkujacego Iła2 plującego kmami z gwiazdą w centrum ekspozycji.
  Dotarło? Za skomplikowane? To panslawiku, wyobraź teraz sobie, że ktoś lubi wizerunki sierpa, jako narzędzia codziennego użytku i pięcioramienne gwiazdy (zupełnie jak amerykańskie) tylko preferuje purpury, a nie biały i będzie się upierał, że to nie symbolika Rosji,bo to nie jego wina, że Rosja wcześniej zawłaszczyła sobie sierp i młot.
 • x
  http://www.youtube.com/watch?v=BGm-7YdIt-I&list=RDlKLiIocg-C0
 • @Torin 11:52:18
  Torin daj spokój przestań się wstydzić tego, że jesteś Polakiem. Wstydzisz się języka polskiego, czy cóś innego? Dlaczego na nazwanie siebie samego nie używasz polskiej nazwy ? To już wiesz, kto wydał pozwolenia na otwarcie tego sklepu czy nie i to w reprezentacyjnym miejscu Zakopanego?

  Człowieku do kogo masz pretensję? Zakopane to naprawdę małe miasteczko, tam w zasadzie wszyscy się znają. Może zapytasz się tego nocnego szczura, co łazi po kanałach i po śmietnikach i zagląda, im na zaplecze straganów?
 • @Torin 12:02:26
  Siedzicie tak głęboko w komunie, że aż tego nie zauważacie, jednocześnie jakoby walczycie z komuną, tak jak komuniści w Polsce walczyli i nadal walczą z biedą i niesprawiedliwością społeczną. :)))
 • @Torin 11:52:18
  Donieś do Kaczyńskiego albo do Macierewicza albo do Tarskiego byłego komucha, on to na pewno załatwi.
 • SKUNDLONY NARÓD POLACY RUSZCIE DUPY
  Jak czytam to skomlenie skundlonego narodu że żydowskie MENDIA kłamią, że nas opluwają ,że żydostwo Polskę oplotło swoją pajęczyną całą gospodarkę,kulturę i politykę to zadaje sobie pytanie a ilu tych żydów w Polsce jest że nie możecie się im przeciwstawić ?Za sytuację w Polsce po 89 roku nie można obarczać wyłącznie samych Żydów .Bez udziału Polaków w zdradzie w Magdalence parafowanej przy tzw OKRĄGŁYM STOŁEM sami żydzi nie byli by w stanie dokonać tego geszeftu W tej haniebnej zdradzie Narodu brał udział również KK. To dlaczego nie piętnujecie w pierwszej kolejności Polaków ,którzy pomagali Żydom w sprzedawaniu Polski i interesu Narodu?Nie widziałem i nadal nie widzę masowych akcji pod redakcją gazety wyborczej na ul Czerskiej w Warszawie Czy w tym przedsiębiorstwie medialnym pracują naprawdę wyłącznie sami ŻYDZI?Nie ma tam Polaków ?Czy te ogłoszenia w gównianej to są ogłoszenia dawane przez samych Żydów?Jak przeglądam np nekrologi i ogłosznia o narodzinach dzieci to widzę tam przede wszystkim nazwiska polskie .To po co wspieracie żydowską gazetę Szechtera ?Po co wogóle kupujecie to żydowskie gówno które obsrywa Polaków i polskość ? Nie widzicie że sami działacie przeciwko własnym interesom ? Najłatwiej jest narzekać,biadolić ale trudniej jest coś zrobić Od lat podaję apel o zorganizowanie pikiety pod redakcja gównianej .Trzeba zaprotestować przeciwko atakom Szechtera na polski kościół,na polską kulturę, na polskość którą ta MENDA Żydowska opluwa i bezcześci I niech mnie jakiś żydowski SKURWYSYN PODA DO SĄDU Jak się chce być wolnym człowiekiem ,jak się chce żyć w wolnym kraju,jak się chce aby nasze dzieci i wnuki nie były parobkami żydowskimi TO NIE WYSTARCZY BIADOLIĆ TRZEBA RUSZYĆ DUPY Z PRZED KOMPUTERÓW To dlatego że mamy komputery,siedzimy wygodnie na fotelach i wyrażamy swoje oburzenie na żydowską niewolę Gdybyśmy ich nie mieli to tak jak robotnicy i młodzież w latach od 56 roku,protestowali byśmy pod siedzibami komitetów i budynków rządowych Wydaje nam się że pisząc i wyrażając swoje oburzenie ,spełniamy swój patriotyczny obowiązek wobec tych ,którzy za wolną Polskę oddawali swoje życie w powstaniach,w czasie wojen Pisząc na blogach internetowych,często pozakladanych przez naszych okupantów,powodujemy taką sytuacje że wrzód rośnie i boję się że kiedyś pęknie wojną POLSKO -POLSKA ,taką jaką światowe żydostwo wywołało na Ukrainie . Zastanówcie się dobrze państwo Polactwo( za ten zwrot Rafał Ziemkiewicz powinien dostać kopy w dupę, ogolić się go nie da bo chyba specjalnie strzyże się na łyso.Tak,opluwa was Ziemkiewicz, Majewski,Środa, Szczuka, Lis, Najsztub, Wojewódzki,Miecugow( dostał już po ryju), Alicja Cała, opluwa was żydowska wstrętna świnia Urban,opluwał papieża Polaka,i wielu wielu innych a WY co?UDAJECIE ŻE DESZCZE PADA Zamordowali nam księdza Jerzego Popiełuszkę a myśmy go nie pomścili Naród który nie jest w stanie zapewnić ochrony i życia swoich przywódców, a w razie ich likwidacji przez wroga,nie jest w stanie pomścić swoich bohaterów,TAKI NARÓD NIE JEST WART BYĆ NARODEM WOLNYM taki naród to Naród Niewolników Można więc stwierdzić że po 89 roku Polska która zadziwiła ŚWIAT, stała się NARODEM SKUNDLONYCH NIEWOLNIKÓW Ale czy tak ma już być ?Czy naprawdę tego chcemy?Myślę że nie ,myślę że Polacy czekają na znak od Boga, na cud Boży .A może Pan Bóg wysyłał nam już takie znaki a my nie potrafiliśmy ich odpowiednio odczytać?Nie mogę zrozumieć dlaczego moi RODACY CHODZĄ JESZCZE NA WYBORY czy naprawdę nie widzicie że te wybory to zwykła ustawka.Nie wiecie że ordynacja jest niezgodna z Konstytucją?Nawet w Konstytucji poszczególne jej artykuły zaprzeczają sobie nawzajem W art 4 jest zapisana władza dla Narodu .Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli oraz bezpośrednio Co to oznacza ?Przez przedstawicieli czyli przez posłów ale art 104 stanowi że posłowie nie odpowiadają przed swoimi wyborcami.To znaczy że w tym art jest zwykłe podłe żydowskie kłamstwo Konstytucję pisał Kwach Stolzman i spółka . Co się tyczy sprawowania władzy przez Naród bezposrednio to chodzi o referenda.Jak może Naród sprawować władzę w drodze referendum skoro referendum w Polsce nie jest obligatoryjne Przecież ostatnia batalia w sejmie o dzieci które chcą odebrać rodzicom i zmusić do pójścia do szkoły w wieku 6 lat,jest na to dobitnym dowodem W Polsce referenda powinny być obligatoryjne po zebraniu pewnej wspólnie ( przedstawiciele rządu i Narodu) ustalonej liczby podpisów .W Szwajcarii takie referenda odbywają się średnio co dwa miesiące.Można by było podawać setki przykładów na to jak mogło by być ale TO SIĘ SAMO NIE ZROBI Trzeba najpierw uwierzyć że może być inaczej a potem jeszcze CHCIEĆ CHCIEĆ To co , kto jest gotów ruszyć dupę i dołączyć do pikiety pod redakcja gównopodobnej?Od czegoś trzeba zacząć a to miejsce i cel są szczególne.Już dawno poszedł bym sam ale jak sam zacznę palić gównianą( mam na myśli samą gazetę nie redakcję) to albo nikt się o tym nie dowie albo żydowskie MENDIA ZROBIĄ ZE MNIE WARIATA a wy siedzący na dupach przed komputerami uwierzycie tym żydowskim MENDIOM Poczekam jeszcze trochę wszak czekam już długo i jak się nie ruszycie to ruszam w podróż dookoła świata Nie mam zamiaru czekać do usranej śmierci .Wasz rodak z USA,Polak z krwi i kości ,urodzony w Warszawie w 1954 roku,ochrzczony w parafii w podwarszawskim Legionowie , do 1993 roku zamieszkały w Polsce , rozumem w stanach a sercem w Polsce Stefan Michał Dembowski ,zastępca prezesa polonijnego Stowarzyszenia Demokracja USA w NY .Stowarzyszenia patriotów polskich,którzy nie mogą spokojnie przyglądać się na to co się w Polsce dzieje.Ps można do nas pisać poprzez stronę internetową www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY