Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
120 postów 9 komentarzy

Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale

ONR Podhale - Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale powstało w październiku 2004 r. Od 2005 roku, jako Stowarzyszenie regionalne, zachowując swoją prawną podmiotowość i niezależne władze jest partnerską organizacją ogólnopolskiego ONR.

IX edycja dorocznego Rajdu im. Jana Mosdorfa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W pierwszą sobotę i niedzielę października odbyła się IX edycja dorocznego Rajdu im. Jana Mosdorfa organizowanego przez Stowarzyszenie Obóz Narodowo- Radykalny Podhale.

  Na Rajd organizowany od 2005 roku przybyło z całej Polski ( a nawet z USA) czterdzieści osób z organizacji narodowych, patriotycznych, środowisk kibicowskich oraz sympatyków. Pojawili się działacze Młodzieży Wszechpolskiej między innymi kół Kraków, Warszawa, Szczecin, Nowy Sącz, działacze Narodowego Rzeszowa, Autonomicznych Nacjonalistów, oraz ogólnopolskiego Obozu Narodowo Radykalnego. 

Uczestnicy Rajdu zebrali się przy wjeździe do doliny Chochołowskiej na Polanie Siwej o godzinie ósmej w sobotni poranek. Rozdane zostały bułki zrobione przez kobiety z zaprzyjaźnionego sklepu i napoje, chętni zakupić mogli nacjonalistyczne wlepki, oraz nowiutkie koszulki Rajdu Mosdorfa zrobione przez "Pro Patriae" na specjalne zamówienie ONR-Podhale. Atmosfera sprzyjała wzajemnemu poznawaniu się i wymianie zdań na temat nadchodzącej przygody.

Po około godzinie uczestnicy udali się w stronę schroniska. Część drogi została pokonana kolejką turystyczną, a część pieszo. Koło południa członkowie Rajdu dotarli do schroniska, gdzie zaczęli się przygotowania do wyjścia wyżej w góry. Pozostawiono zbędny ekwipunek w pokojach i następnie udano się na podany żurek. Po pysznym obiedzie i przerwie rozdano napoje energetyczne i batoniki czekoladowe. "Uzbrojeni" w ten sposób uczestnicy udali się szlakiem w górę. Po kilku godzinnym marszu z przerwami dotarto na szczyt Grzesia (1653 m.n.p.m. ) skąd rozpościerał się niesamowity widok, widoczność sięgała kilkudziesięciu kilometrów. Kolejną górą jaką zdobyto był Rakoń (1879 m.n.p.m. ). Tam też Kol. z Narodowego Rzeszowa wygłosił referat na temat Ligii Narodowej, po referacie nastąpiła dyskusja na temat referatu. Narodowcy wyruszyli w stronę Wołowca, następnie rozdzielono się na dwie grupy, jedna udała się na najwyższy szczyt Rajdu- Wołowiec (2062 m.n.p.m. ), druga grupa rozpoczęła schodzenie do schroniska. W przeciągu kilku godzin wszyscy uczestnicy Rajdu znaleźli się już w schronisku, zmęczeni, ale szczęśliwi zaczęli przygotowywać się do wieczornego ogniska i kolacji. 

Na zorganizowane ognisko przybyli honorowy prezes ogólnopolskiego ONR Przemysław Holocher, z koordynatorem Koła ONR -Podhale Nowy Targ wraz z żonami i dziećmi. Dzieci były najmłodszymi uczestnikami Rajdu, Maks i Karol (l. 4), Sandra (l. 2.5) i Lidia Małgorzata (4 miesiące). Rozpoczęte ognisko było szansą na integrację. Dokończono dyskusję na temat między innymi referatu. Ognisko skończyło się późną nocą na śpiewie pieśni góralskich i patriotycznych. 

W niedzielę wczesnym rankiem dołączyła do nas żona Prezesa ONR Podhale z córeczką Owidką (l. 3.5). W tym miejscu, jako że spora część uczestników ma już dzieci, pojawił się pomysł zorganizowania późną wiosną mini rajdu, czy się uda i jaką nazwę będzie nosił to się jeszcze okaże. Po porannym ognisku i śniadaniu uczestnicy Rajdu udali się na Mszę Św. do kapliczki Św. Jana w Dolinie Chochołowskiej. Po Mszy działacze wraz z proboszczem Witowa zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnie udano się samochodami z powrotem do wejścia do doliny z narodowymi okrzykami. 

Dziękujemy Bogu za cudowną pogodę oraz za szczęśliwe wyjście w góry i powrót z nich, a wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę. 
Bóg zapłać.
Zapraszamy za rok!
Czołem Wielkiej Polsce!
WD / ONR Podhale

źródło: onrpodhale.pl/
www.facebook.com/onrPodhaleKOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY